Jste zde: Domácí stránka |
Odraz 20 10 > Program > Specifika technického a organizačního zákulisí larpu

Specifika technického a organizačního zákulisí larpu

Zajímá Vás, jak založit občanské sdružení a co to vlastně všechno přinese? Jaké jsou hygienické a právní normy pro zajištění akcí? Co obnáší organizace Conu? Pak je tu tato linie právě pro Vás...

Přislíbené přednášky:

 • Program Mládež v akci
  Ing. Lucie Jarolímková
  Soubor:mladez.pdfPopis:Program je určen mladým lidem ve věku 13 –  30 let, hlavní cílovou skupinou programu jsou mladí lidé  ve věku 15 – 28 let a pracovníkům s mládeží.
  Mládež v akci podporuje mezinárodní výměny mládeže, dobrovolnou službu (individuální i skupinovou), projekty pro místní komunitu, školení a semináře pro pracovníky s mládeží, spolupráci s ostatními partnerskými zeměmi EU a mnohem více!
  Cíle programu Mládež  v akci jsou mezinárodní spolupráce, bourání stereotypů, osobní rozvoj, poznávání mladých lidí ze zahraničí a získávání životních a pracovní zkušeností. 
  Základní  priority programu Mládež v akci jsou evropské občanství, participace mladých lidí, kulturní rozmanitost a zapojení  mladých lidí s omezenými příležitostmi.
  Česká republika je jednou z 31 zemí zapojených do tohoto programu. Program v ČR koordinuje Česká národní agentura Mládež (ČNA Mládež), která je součástí Národního institutu dětí a mládeže. V jednotlivých krajích ČR také fungují regionální konzultanti, na které se mohou mladí lidé obracet.
  Do roka je 5 uzávěrek pro přijímání žádostí o grant.
  Více informací na www.mladezvakci.cz
 • Organizace larpu jako kravaťák!
  Petr Pouchlý (Jezevec)
  Soubor:kravatak.pdfPopis:Seš nezávislý, nesnášíš moudrý korporační kecy a dělat larpy už dávno umíš, aniž bys potřeboval flipčárt? Tak to si ušetři čas dalším čtením. Pokud chceš dělat hry pořádně a mít s nimi úspěch a pocit dobře odvedené akce, tak by možná některé firemní metody mohly pomoci. Projektové plánování lze na organizaci herních akcí úspěšně použít a jeho základy vám přednáška přiblíží právě v souvislosti s larpy.
 • Jak zorganizovat dřevárnu a nezblbnout
  Karel Mrázek (Vlček) a Michaela Králová (Gendrim)
  Soubor:nezblbnout.pdfPopis:Projektový management, crisis management, vedení týmu, idea making, teambuilding. Pojďme společně nahlédnout za tato korporátní slova a zkusit převzít ty nejvhodnější postupy a nápady z praxe top manažerů a HR psychologů na pomoc při organizaci dřevárny.
  Přednáška s volnou strukturou obsahu a aktivním zapojením posluchačů, zaměřená na témata dle momentálních potřeb, znalostí a chuti přítomných.
 • Jak organizovat (Potkan)CON
  Milan Tomeš (Errikson)
  Soubor:potkancon.pdfPopis:Tato přednáška shrnuje zkušenosti, získané během příprav a realizace conu s názvem Potkancon 2009 a snaží se je zobecnit tak, aby byly přínosné i pro organizování dalších conů.
  Východiskem pro přípravu daného conu byly základy „project managementu“, proto se přednáška v úvodní části tomuto tématu okrajově věnuje, dále je však prezentován zejména vlastní Potkancon, organizační zkušenosti a na základě těchto znalostí jsou definována doporučení, jak obecně Con pořádat. Na tomto příkladu bude také vidět, jaké měl tento přístup výhody a kde organizátoři udělali chyby.
  Přednáška bude kromě mluveného slova obsahovat i multimediální ukázky a diskuzi s posluchači, co by si přáli na dalším ročníku.
 • Snaha o vytvoření modifikovatelného herního portálu RPG her
  Ing. Jiří Zedníček (Lirij)
  Soubor:portalRPG.pdfPopis:Jako RPG nadšenec jsem za několik let své herní kariéry spořádal pěknou hromadu instantních nudlí, navařil a snědl kotle instantních polévek a párkrát se mi poštěstilo být přítomen velkolepé hostině, v jednom případě dokonce hostinu připravit.
  V současné době je však naše teamová kuchyně v neustálé rekonstrukci, některým kuchařům se rodí stále noví kuchtíci a kuchtičky a ostatní do práce dojíždějí desítky kilometrů. V takové situaci i ten nejlepší šéfkuchař po celodenní dřině rád sáhne po polévce z pytlíku.
  Patříte-li i vy do kategorie hráčů a tvůrců středního věku, na které rodinné povinnosti doléhají a jejichž dětská touha hrát si se i přesto vzpírá – zvu Vás srdečně na ochutnávku naši nejnovější pytlíkové polévky. Mladí kuchtíci ale i staří šéfkuchaři jsou samozřejmě taktéž srdečně vítáni.
 • Magie v LARPu: jiný pohled
  František Špoutil (Fjertil)
  O magii se už tu a tam na Odrazech mluvilo. My se teď na ni pokusíme podívat systematicky a pravidlově: Jaké jsou možnosti použití magie? Jaké jsou možnosti jejího uplatnění? Může být magie v LARPu nebezpečná organizátorům a samotným akcím?

 

Inspirativní článek k této linii

Snaha o vytvoření modifikovatelného herního portálu RPG her (Jiří Zedníček)

Použijeme-li kulinářsko-herního přirovnání, dala by se většina RPG her rozdělit asi takto: více

Kontakt

Tempus ludi, o.s.
Opařany 121
Opařany
391 61

Novinky

Zpětná vazba

Vážení a milí, chceme vás poprosit o její vyplnění.

Elektronická verze sborníku

Elektronická verze sborníku

Doslov

Vážení a milí, naše ohlédnutí za tímto ročníkem naleznete zde.

Sponzoři

Tempus ludi, o.s. www.fantasyobchod.czwww.festivalfantazie.czpocta.cz/stedronin/index.htmwww.expertis.czwww.infonia.com