Zvonec a pohádky je… začátek

Newsletter 21. 5. 2008

Larpoví příznivci,

je nám ctí oznámit Odraz 2008 za úspěšně proběhnutý. Děkujeme všem, kteří mu drželi palce, a společně se těšíme na ten další v roce 2009.

Odraz 2010! Sci-fi?

Příští ročník Odrazu má své organizátory a místo konání, jak se můžete dočíst v sekci Příští ročník. Ovšem ten přespříští zatím nikoli a to je vaše šance! Organizační skupiny pro Odraz 2010 budou oslovovány již před Odrazem 2009 a proto dejte vědět, že máte o pořádání zájem, co nejdříve a nejlépe ihned!

Nástup na výstupy!

Po Odraze zůstaly kromě neopakovatelných zážitků také (téměř) hmatatelné výsledky. Ty jsou shromážděny na stránce s výmluvným názvem Výstupy. Najdete tam nejen sborník a některé z přednáškových prezentací, ale také statistiky účasti a rámcový rozpočet.

Projděte se galerií!

Z celého Odrazu je přístupných nejen několik vybraných fotek na stránce Fotogalerie, ale i celý archiv. Nad fotkami z konference tak mohou účastníci zavzpomínat na její průběh a ostatním alespoň trochu přiblíží dění prvního ročníku, kterým to celé (co přijde) začalo.

Vzhůru! Dálky volají…

Nemačkejte slzu v oku, snad jen setřete tu, co přinesl svěží vítr z dříve dalekých a již blízkých obzorů! O přípravách, termínech a dalších příslibech dalšího ročníku budete včas informováni, stačí být naladěni na tu správnou larpovou vlnu.

Odrazu 2009 zdar!

Vaši ex-organizátoři Odrazu


3..2..1.. Houstone?!

Newsletter 9. 4. 2008

Vážení „larpomilci“,

toto je poslední novinkový mail před vypuknutím očekávané události. Velmi si ceníme Vaší přízně a doufáme, že jste na Odraz přihlášení a setkáme se na místě, na některé z přednášek či diskuzí v bohaté programové nabídce!

Přihlášky uzavřeny!

V tuto chvíli jsou přihlášky již uzavřené a pouze čekáme na zpožděné platby účastnických poplatků. Seznam doposud přihlášených je vidět na původní přihlašovací stránce.
Pokud jste přihlášení a nezaplatili jste, nebo se nezúčastníte, sdělte prosím co nejdříve tyto skutečnosti na mail info@odraz.org.

Bleskový přesun!

Dohodnuté místo konání stihly na poslední chvíli stavebně technické potíže, což nás přinutilo bleskově najít náhradní řešení. Tím je Gymnázium Globe, které nám v takto naléhavé situaci vyšlo velmi vstříc. Sice jsme přišli o interní bar a některé drobnosti, ale svou pohotovu reakcí a dostatečnou vybaveností je tou nejlepší možnou náhradou.

Poslední aktualizace!

Informace na webových stránkách Odrazu jsou v tuto chvíli zcela aktuální s tím, že bude doplněno ještě několik upřesnění. V sekci Program přibudou k anotacím přednášek ještě anotace (medailonky) přednášejících, v sekci Místo pak podrobný popis okolí místa konání s mapkou a instrukcemi, jak se lze do cíle dopravit.

Účastníci pohov!

Přihlášení účastníci budou nejpozději ve čtvrtek brzy ráno čekat v poště poslední a přesné instrukce, jak se na Odraz dostat, co si s sebou vzít a na co nezapomenout. V případě, že se tak nestane, bude celý čtvrtek v pohotovosti informační mailová linka info@odraz.org, a bude tedy čas řešit poslední obtíže. Sděleno bude také telefonní číslo, na které se lze obracet během pátku v případě jakýchkoli dalších nesnází (s orientací po Brně apod.).

Pozorovatelé pozor!

Vy, kdo na Odraz přihlášení nejste a jen dění kolem něj sledujete, zůstaňte na příjmu. Po celé akci bude zveřejněna bohatá fotodokumentace, odkazy na veřejná média, která Odraz zaznamenají, a v neposlední řadě také sborník původních článků sestavený při příležitosti konání Odrazu.

Larpu a Odrazu na zdar!

Vaši organizátoři Odrazu


Kolik za kolik

Newsletter 21. 3. 2008

Milí přátelé larpů,

jistě netrpělivě čekáte na další informace o Odrazu – a tady jsou! Trochu jsme vás napínali s místem konání, cenou a skladbou programu. Věříme ale, že naše pečlivé rozmýšlení bude nakonec pro dobro věci. Co vám tedy přinášíme tentokrát?

Program rozvržen!

Děkujeme všem, kteří na Odrazu vystoupí se svou přednáškou či diskuzí a zároveň oceňujeme ty, kteří svůj vstup do našeho kotle sami nabídli. Programové schéma bylo navrženo, povařeno a rozvrženo do úhledného harmonogramu, který můžete vidět v sekci Program a který bude (s největší pravděpodobností) ještě upravován a aktualizován.

Doplňte chybějící!

Stále jsou v něm drobné mezery a ty čekají na vás, kteří ještě váháte! Neváhejte, vyberte téma svému srdci blízké a nabídněte jej ostatním. Především tedy nám, na adrese program@odraz.org. Stejně tak uvítáme příspěvky do sborníku od těch, kteří na Odrazu nevystoupí, ale chtějí přispět alespoň v psané podobě.

Kudy kam?

Místo konání je vybráno. Mnoho vrásek nám nadělalo, až nám vyšli vstříc lidé z Pevnina CZ a Odraz se tak má kam uchýlit za velmi výhodných podmínek. Naše setkání se uskuteční v konferenčním centru v Újezdu u Brna. Co Odrazu poskytne, hledejte v popisu místa konání.

Za pusu!

Na mnohé dotazy o možnosti slevy jsme odpovídali ne, ale teď už není sleva potřeba. Ve výsledné variantě a po sponzorských darech jsou účastnické poplatky natolik nízké, že věříme, že nad nimi nikdo nebude váhat. Děkujeme sponzorům! Čeho a za kolik se dočkáte, je na webu rozepsáno.

Jak zaplatit?

V těsném závěsu za tímto mailem (pokud jste přihlášeni) dorazí instruktážní mail s údaji o platbě. Pokud nedorazí, zkontrolujte si, zda jste na Odraz zapsaní v seznamu přihlášených. Pokud nejste, učiňte tak. Pokud ano a údaje o placení vám nedošly, obraťte se prosím co nejdříve na info@odraz.org.

Na brzké setkání s Vámi se těší

Vaši organizátoři Odrazu


Spuštěny přihlášky

Newsletter 23. 2. 2008

Milí příznivci Odrazu,

termín konání našeho setkání se nezadržitelně blíží a nechceme Vás proto nechat neinformované!

Stránky aktualizovány!

Webová stránka chystané konference Odraz.org byla aktualizovaná hned v několika ohledech:

 • Stránky se rozrostly o sekci Novinky, kde se bude objevovat obsah novinkových mailů, aby Vám žádný neutekl. Zatím tam jsou dva, včetně tohoto.
 • V sekci Program se začaly rodit hrubé obrysy připravovaného programu. Zatím jen stručně, stále se na programu pracuje.
 • Už teď je dohodnutý organizační tým pro rok 2009, jak se můžete dozvědět v sekci Příští ročník.
 • Přihlaste se!

  Ze všeho nejdůležitější je ale spuštění registrace! V sekci Přihlašování najdete instrukce a formulář k Vaší registraci. Zatím není stanoven rozpočet celé akce, k placení a tedy závaznému přihlášení Vás tudíž vyzveme, co nejdříve to bude možné. Se svým (nezávazným) přihlašováním prosím neváhejte!

  Nabídněte své příspěvky!

  Stále očekáváme další nabídky příspěvků. Pro inspiraci jsme Vám sestavili několik námětů ke zpracování – ať už formou přednášky, řízené či panelové diskuze nebo tvůrčí dílny. Budeme velice rádi, pokud se se svým vstupem přihlásíte. S doladěním formy a tématu Vám samozřejmě budeme maximálně nápomocní. Neváhejte a dejte nám o sobě vědět!

  Tvořte sborník!

  Rádi bychom jako jeden z výstupů (nejen) letošního Odrazu měli sborník. Pokud se na Odraz nedostanete, ale přesto byste rádi nějaké téma zpracovali, je to řešení právě pro Vás. Vaše myšlenky se neztratí a vyjdou jako součást sborníku. Ozvěte se, že s Vámi máme počítat!

  Propagujte Odraz!

  Pomůžete nám, pokud informaci o konání prvního ročníku rozšíříte mezi další zainteresované hráče, organizátory a teoretiky osobním kontaktem, vyvěšením, maily, diskuzními fóry apod. Můžete stáhnout nebo přímo linkovat naše propagační materiály:

 • Minibanner [88x31 px]
 • Leták pro elektronické použití [PNG]
 • Čtyři letáky pro tisk ve vysokém rozlišení [PDF]
 • Konferencí není nikdy dost!

  Jak je na webu psáno hned v úvodu, Odraz je inspirován skandinávskou konferencí. Ta letošní, už jedenáctá, pod názvem Solmukohta 2008 - Looking Ahead proběhne ve Finsku 4. - 6. dubna. Stihnout tedy můžete jak Odraz, tak Solmukohtu!

  Co už bohužel nestihnete, je německá varianta Mittelpunkt 2008, která proběhla 11. - 13. ledna. Dočkejte příštího roku!

  Diskutujte!

  Na diskuzních serverech Hofyland a Nyx naleznete kluby věnované přímo letošnímu Odrazu. Přijďte probrat své otázky s ostatními!

  O dalším dění Vás budeme včas informovat. Čekáme na Vaše ohlasy! Zůstaňte naladěni!
  Na setkání s Vámi se těší

  Vaši organizátoři Odrazu


  Nový termín konání

  Newsletter 11. 9. 2007

  Vážení,

  tímto se omlouváme všem zájemcům o účast na Odrazu za případné komplikace s plánováním svého času. Z důvodů nejen organizačních a finančních byl Odraz z původního podzimního termínu přesunut na jaro a proběhne 11. – 13. dubna 2008. Všechny další doposud zveřejněné informace nadále platí. Děkujeme za pochopení a věříme, že vlivem této změny neztratíme vaši přízeň.

  Vaši Organizátoři Odrazu


  Seznam zpráv