Místo konání

Po nejasnostech a několika změnách na poslední chvíli bylo jako místo konání Odrazu vybráno Gymnázium Globe, v Brně na Vinohradech, Bzenecká 23.

Jak se tam dostat?

MHD z hlavního nádraží
Budete potřebovat lístek na MHD na 60 min/2 zóny, stojí 15 Kč. Jeďte šalinou č. 8 (ve směru Líšeň) na zastávku Novolíšeňská. Trvá to asi 15 minut. Na této zastávce nasedněte na trolejbus 25 nebo 26 a jeďte asi pět minut na zastávku Pálavské náměstí. V nočních hodinách jede z Hlavního nádraží autobus č. 99 (ve směru Líšeň) přímo na Pálavské náměstí.

MHD z České
Budete potřebovat lístek na MHD na 60 min/2 zóny, stojí 15 Kč. Jeďte tramvají č. 3 ve směru Stará Osada až na konečnou. Tam přestupte na trolejbus č. 26 (ve směru Novolíšeňská) a jeďte asi 12 minut na zastávku Pálavské náměstí.

Od zastávky MHD na Pálavském náměstí se řiďte mapkou a vyvěšenými směrovkami až k budově gymnázia.

Autem
Do Brna po dálnici, pak sjeďte exitem na BVV, kde se napojíte za tunelem na městský okruh směrem do centra. Stále po tomto městském okruhu projedete kolem autobusového nádraží (naproti němu je nákupní centrum Vaňkovka - v pátek tam budou oba proudy celkem ucpané, ale bez havárie jedou poměrně plynule a svižně) a vyjedete po výpadovce směrem Olomouc. Jakmile vjedete přes poslední světla pod železniční most (bude tam změna na silnici pro motorová vozidla, to poznáte - všichni místní přidají na 80 km/h), odbočte prvním exitem vpravo směr Slatina.
Ihned za sjezdem se dejte doleva pod most a cca 0,5 km od něj na světlech odbočte vpravo. Na dalších světlech pokračujte rovně (po levé ruce budou Líšeňské věžáky). Poté před pravotočivou zatáčkou na první odbočce jeďte vlevo, minete autobusovou zastávku a na světlech jeďte opět vlevo (vjíždíte definitivně do sídliště). Hned první, nevelkou odbočkou se dejte vpravo, dle ukazatele na ulici Bzeneckou. Tou budete mířit přímo ke gymnáziu, před kterým je parkoviště.

Mapa s umístěním se nachází zde.

Prostor

Budova gymnázia má pro Odraz k dispozici pět tříd, foyer mezi nimi, prezentační místnost s audiovizuální technikou, toalety a sprchy. K sobotnímu obědu bude využita i jídelna. Sobotní večeře (také v ceně) bude podávána v blízké restauraci Pálavský šenk, která je rezervována na celý sobotní večer.

Přes původní přání vyšší úrovně pohodlí se prosadila úspornější varianta ubytování ve třídách s vlastními spacáky a karimatkami. Počítejte tedy prosím s tímto drobným diskomfortem. V budově je zakázáno kouřit a požívat alkohol a jiné drogy. Odrazu nevyhrazené jsou zastřežené alarmem a je zakázáno tam vstupovat. Dovnitř je potřeba se přezouvat.

Přímo v budově konání nabídne Odraz k zakoupení drobné nápojové občerstvení. Bohatší sortiment a provoz bufetu se po přesunu místa konání už nepodařilo dojednat. Velmi blízko je však prodejna potravin a hned několik restauračních podniků.

Služby v okolí

Obchod
Na Pálavském náměstí je prodejna Albert. Každý den má otevřeno od 8 do 20 hodin.

Parkování
Okolí je běžné sídliště, parkování tedy není valné. Místo lze najít, i když třeba ne přímo u gymnázia.

Bankomat
U Albertu má bankomat Komerční Banka

Restaurace a hospody

  • Pálavský šenk (otevřeno do půlnoci)
  • Černá hora (otevřeno do půlnoci)
  • ProB (nonstop)
  • Pizzerie K1 (otevřeno do 23:00)

Sponzorství

Pokud máte zájem se přidat k finančním nebo materiálním sponzorům letošního Odrazu, neváhejte se ozvat na finance@odraz.org se svojí nabídkou.

Místo nabízí

  • Přednáškové prostory
  • Ubytování
  • Stravu
  • Občerstvení
  • Dostupnost
  • ...