Přednášející

Pavel „Lischai“ Gotthard
Student dramaturgie a scenáristiky na Jamu. Člen Court of Moravia, o.s., redaktor portálu Larpy.cz a člen organizačního týmu Odrazu 2008.

Jana „Lorelei“ Jevická
Bakalářka umění ateliéru Divadlo a výchova na JAMU v Brně. Zabývá se využitím herních metod ve vzdělávání a osobnostním rozvoji hráčů. Ve volném čase vede dětský divadelní soubor.
Jako členka Court of Moravia se věnuje organizaci komorních larpů zaměřených na hráčův prožitek z hraní role i přesahy do neformálního vzdělávání. Snaží se larpy obohacovat o zajímavá aktuální témata a nové prvky, které usnadňují přijetí a udržení role. Pro hráče larpů pořádá dílny, které pomáhají při tvorbě a ztvárnění postavy.

Petr „Jezevec“ Pouchlý
Dlouholetý vyprávěč a tvůrce příběhů v rolových hrách. Aktivně se věnuje organizaci larpů, pořádání herních setkání a dalších volnočasových aktivit pro mládež.
Jako člen Court of Moravia, o.s. své úsilí proto směřuje spíše k záležitostem kolem larpů, než k jejich samotné tvorbě. Je redaktorem portálu Larpy.cz.
Rád vnímá larpy jako interaktivní médium, které má širší využítí, než jen formou hry pro zábavu.

Martin „Pirosh“ Buchtík
Sociolog, přednáší a studuje na FSV UK v Praze. Věnuje se problémům sociální soudržnosti, sociálním nerovnostem a metodám výzkumu ve společenských vědách.
Spolupořádal LARPy Jediná Cesta, Nikdykde a Dies Irae.

Petr „Afri“ Müller
Larpový nadšenec z Brna, kde žije, studuje i pracuje. Preferuje larpy zaměřené na příběh, se silnou akční (nikoliv nutně bojovou) složkou. Nerad vidí spojování larpu a divadla. Jako student informatiky, vývojář a geek má zvláštní vášeň pro využití moderních technologií v larpu. Když zrovna nediskutuje o larpu, ve volných chvílích kreslí, sbírá komiksy, hraje hry, leze po skalách, programuje nebo čte cizí maily.

Kateřina „Morgain” Holendová
Studentka Právnické fakulty MU, se zájmem o larp, tanec, hry, knihy a filmy. Od 18 se zabývá organizováním larpů v Písku, kde to bylo především několik ročníku akce Písek by Night, larpový ples Variace moci a později v Brně série navazujících larpů s názvem Stezky krve. Aktivně se účastní různých typů larpů po celé ČR a je kancléřkou sdružení Tempus ludi,o.s., které se zaměřuje na podporu larpových organizátorů a podobných volnočasových aktivit.

Vlastimil „Havran“ Vodička
K LARPu se dostal jako mnoho dalších přes RPG, které bylo rázem odsunuto na druhé místo. Postupně se od „dřeváren“ dostal k městským LARPům a posléze i ke komorním. Přestože nejvíce atmosférických zážitků má z LARPů komorních, neupřednostňuje žádné. Jeho velkým přáním je mít dostatek času a vůle se dokopat k rozpracovaným LARPovým projektům a dokončit je.

Kristýna „Darien“ Obrdlíková
Původem ze Znojma, nyní působí převážně v Pardubicích, absolventka filozofické a teologické fakulty. Organizuje od roku 2007, vedle larpů se věnuje mnoha příbuzným činnostem. Dává přednost hravosti, budování atmosféry a připravenosti. Svůj čas tráví hledáním rozmanitých druhů inspirace a snahou o obohacení světa druhých. Považuje se za laika a tvrdí, že nerozhoduje lepší teorie, ale lepší život.

František „Fjertil“ Špoutil
Odchovanec legendární Frašky, k jejímuž odkazu se hlásí. Tvůrce strašlivě-obsáhlého českobudějovického VUMLu a několika experimentálnějších strašně-neobsáhlých věcí (Battle Royale Cz, Sedm a Tajemství). Nesmělý pravidlový šťoural a systematik, který dospěl do stádia, kdy více kecá, než hraje.

Jan „Erwin“ Žák
Organizátor větších fantasy světů (zejména Florie). Specializuje se na funkční samonosné systémy her a pravidel. Na VŠ i MBA je spoluautor a lektor výukových simulačních manažerských her.

Jan „Nellmegil“ Chvátal
Fantasy akcí se účastní od roku 1997, kdy se ale účastnil spíše her zaměřených více na boj a méně na RP. Za dobu svého působení na těchto akcích byl členem skupin "Brněnské Svině" a "Lamairu". V letech 2005-2007 spoluorganizoval bitvu Tichý Hvozd.
S larpy jako takovými se seznámil v roce 2003, kdy na larpech Fraška vystupoval nejprve jako CP, poté přešel do řad hráčů. V letech 2005 a 2006 pak byl pomocným organizátorem LARPu Posel Boží. V roce 2008 vstoupil do Aeria Gloris a přidal se tak k organizátorskému týmu LARPu Pustina.
V současné době je zároveň i členem organizace Moravian Larp.

Lukáš „Ismael“ Veselý
Člen tvůrčí skupiny Veselý Kopeček, spoluorganizátor prvního Odrazu, spoluautor M6, spolutvůrce Larpedie, redaktor Larpy.cz vystudoval psychologii a žurnalistiku a v současné době pracuje jako manažer v oblasti počítačových her.

Štěpán „Arek“ Hruda
Fanoušek larpů a odpůrce charakteristik lidí v pár řádcích. Larpům se věnuje teprve půl druhého roku a zatím ho baví hlavně ty komornější a městské. Místo čísla 42 nebo svatého grálu hledá v poslední době správný poměr mezi hrou, simulací a dramatem. Když zrovna nespí, rád se zasměje, podívá na dobrý film, zahraje si deskovku nebo třeba squash. A konečně – nezáleží na tom, co děláte, ale s kým to děláte.

Petr „Žabák“ Holata
Larpům a dřevěným bitvám se věnuje od roku 2003. Preferuje hry se silnou prožitkovou stránkou, propracovanými rolemi a co největší autentičností. Je organizátorem série dřevěných bitev Za Krále A Proti Králi, specifického larpu Fantasy Sněm V: Horní hrad a městkého larpu Consigliori. V civilním životě pracuje v teambuldingové agentuře a je členem mimického sboru Divadla na Vinohradech.

Sarah „Feain“ Komasová
Larpům se věnuje od roku 2004. Jako hráč se ráda věnuje řešení konfliktů, zajímá jí imerzní stránka hry a klíčovou je pro ní atmosféra. Organizovala komorní larpy Engelchen I, Engelchen II a městský larp Consigliori. Letos maturuje na gymnáziu.

David „Daysir“ Wagner
Larpům a dřevěným bitvám se věnuje od roku 2004. Na hrách preferuje kvalitní příběhovou linii, originální mechanismy a nové náměty. Organizoval natolik rozdílné larpy jako Tábor, Ardávie, Země snů, Vše nejlepší a sérii městských larpů Písek by Day. V civilním životě studuje historii a společenské vědy na PedF UK v Praze, od roku 2005 byl zaměstnán jako externí pracovník při DDM Písek, má zkušenosti s outdoorovými zážitkovými kurzy.

Martin „Marťušák“ Vaňo
Profesionální překladatel a vývojář počítačových her, který organizuje larp již děsivě dlouho (od roku 1996). Již desátým rokem organizuje úspěšný potkatastrofický larp P.A.S.S. Sám larpy hraje pouze sporadicky - dloho stál zcela mimo larpovou komunitu a jeho pojetí je poměrně specifické (i když dnes tomu možná tak už není). V současné době se zamýšlí nad použitím technologie v larpech, připravuje postapokalyptické stolní RPG, webovou hru a utajovaný webový projekt.

Petr „Petrius“ Turoň
V současné době pracuje v jedné větší společnosti jako operátor zákaznické podpory. Volný čas tráví na lezecké stěně, u počítače, případně hraním deskových nebo RPG her. A samozřejmě larpy. S těmi začal skoro před deseti lety a brzo je sám začal pořádat. Nejprve spíše komorní svět Jediné cesty, dále městské larpy Shadowrun a noční NikdyKde. Pak se opět navrátil k Jediné cestě, kterou spořádal tentokrát v antickém duchu. Poslední rok se věnuje cyklu Svět po Pádu. Od klasické fantasy se tedy odklonil k postkatastrofické tématice.

Pavel „Sünder“ Mejstřík
Pracující student kybernetiky žijící v Praze. Zajímá se o sport, výchovu mládeže, LARP a podobné volnočasové aktivity. Ve volném čase je canisterapeutickým dobrovolníkem ve FN Motol, organizátorem dětských táborů, asistentem trenéra mládeže RC Slavie Praha a zakládající člen sdružení Tempus ludi, o.s.. Larpu a volnočasovým aktivitám se věnuje převážné jako organizátor a administrativní pracovník.

Martin „Darion“ Antonín
Spisovatel, organizátor larpů, šermíř a vášnivý hráč všeho možného. Za svůj nejpodařenější kousek "v oboru" pokládá obhájení politického larpu z prostředí Blízkého Východu jako své diplomové práce.

Ivana Kuglerová
Vystudovala psychologii, larpům se věnuje od svých sedmnácti let, organizovala několik ročníků nonstop larpu Milštejn, podílí se na organizaci Bezkrálí a v nepravidelných intervalech organizuje městský měsíční larp Dies Irae. Hrála lecos, ale v poslední době se soustředí na komornější akce, kde jde hlavně o hraní rolí.

Petra "Reinita" Lukačovičová
Studuje na právnické fakultě ZČU v Plzni. Larpy hraje a pořádá již téměř deset let. Má na svém kontě širokou škálu larpových počinů, lišících se formátem i konceptem, např. Maškarádu (roční larp z městského upířího prostředí), Cestu dlouhým dnem do noci (čtyřhodinový larp na motivy divadelní hry), Sandmana (atmosféra gaimanovských komiksů), Godwalkera (stejně jako Sandman víkendový larp, tentokrát založený na Unknown Armies a moderní mystice obecně), larpy inspirované Heroes, Nikdykde a celou řadu dalších. Společně s Ambeřanem vede při DDM Praha 8 už třetím rokem larpový kroužek a čtvrtým rokem spolupořádá letní kempy pro mládež, které mají larpy jako jedno ze zaměření. Dále se věnuje tvůrčímu psaní a standardnímu a latinsko-americkému tanci.

Lucie „Sombra“ Lukačovičová
Žije a působí v Praze, kde vystudovala knihovnictví a antropologii. V současnosti pracuje v Domě dětí a mládeže. LARPům se věnuje zhruba deset let, preferuje městské LARPy, případně komorní. Klade důraz především na ztvárnění role, atmosféru a katarzi.

Tomáš „Hampi“ Hampejs
Příležitostný larpový hráč i organizátor historicky nevýznamných larpů, pohybující neustále mezi Plzní, Prahou a Brnem. Je postižen akademickým (v)zděláním a hloubavou povahou, která často způsobuje, že nic není jen něčím určitým. Zároveň je veden hlubokou intuicí, že sovy jsou prostě sov

Michal „Mealtiner“ Truhlář
Je studentem Fyziky kondenzovaných látek na MUNI v Brně. Volný čas téměř nemá díky celé řadě koníčků. Jedním z nich jsou i larpy.
Mezi hráče larpů a dřeváren se dostal v roce 2002. Není příliš velkým hráčem, ale snaží se učit být dobrým organizátorem.
Za sebou má 5 ročníků larpu Posel boží. V minulých dvou letech se také čím dál více zapojuje do organizace tradiční bitvy Pán prstenů.
V roce 2007 spoluzakládal Moravian LARP, o.s. Od založení MoL je také jejím předsedou.
V posledním roce se pak stále víc zaměřuje na prezentaci a propagaci larpu. S jakými výsledky ukáže čas.

David „Silentbob“ Šťastný
Pracuje na pozici Post-production support v Eallin Animation. Ve volném čase se jako člen vnitřního kruhu Prague by Night o.s. věnuje pořádání miniconů, propagaci Larpu, RPG a získávání "nové generace".
Absolvoval kurz Instruktor zážitkové pedagogiky, akreditovaný u ministerstva školství SK a realizovaný dobrovolnickou organizací PLUSKO (www.plusko.net), s kterou úzce spolupracuje.
Podařilo se mu realizovat několik projetů z fondů Evropské unie - konrétně z programu mládež.

Jakub „Fingrin“ Tabisz
Jakub is a LARP creator from Poland. He tries to experiment with a genre in many ways. His scenarios are mostly influenced by theatre, books, films and tv series. He makes also LARPs based on RPG systems. Besides LARPs Jakub is a journalist. He likes to write short stories and poems. By taking part in ODRAZ Conference Jakub wants to unite international LARP society.

Agnieszka „Plusz“ Rogowska
Agnieszka is a LARP creator and a writer from Poland. She has started making LARPs one year ago, and she wants to experiment with this discipline of art as much as possible. She is inspired by books, films, comics and computer games. Most often, she converts her own ideas to LARP's scenarios. As a short story writer, she has written short stories series called "Academy of dreams" wich was published in one of the biggest polish fantasy magazines "Science Fiction". Nowadays she is working on a book for "Fabryka Slow" publishing house. Beside this she is studying Computer Technology at University of Technology in Wroclaw.